Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Sümer transferle ilgili konuştu

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 492
5
Sümer transferle ilgili konuştu

Özkan Sümer, “İki yerli oyuncuyu kadromuza dahil etmeyi planlıyoruz. Transferde talip olduğumuz oyunculara alternatif, oyuncu bakmıyoruz” ...


Trabzonspor’un şu an için en önemli ihtayacının futbolcu kadrosuna gerekli takviyeyi yapmak olduğunu da ifade eden Sümer, “Bu yönde arayışlarımıza erken başladık ve bu yolda mesafe aldık. Dört Brezilyalı oyuncu ile sözleşme imzaladık ve 15 gün içinde neticelendireceğimizi umut ettiğimiz çalışmalarımız var. Güvenli ve kararlı bir biçimde bu işi sürdürüyoruz. İki yerli oyuncuyu kadromuza dahil etmeyi planlıyoruz. Transferde talip olduğumuz oyunculara alternatif, oyuncu bakmıyoruz. Bu olmaz ise bu olsun diye düşüncemiz yok. Kendi kadromuzdaki sözleşmesi biten oyuncularla ilgili kopmalar olacağını sanmıyorum. Olursa, gerekli arayışlara gireriz” dedi.

       

OKTAY VE SERGEN’İN TRANSFER KONUSU

       Sümer, Sergen ile bu oyuncunun transferi konusunda görüşme yaptıklarını belirterek, “Sergen ile anlaşmak için çok istekliyiz. Menajeri ile de görüşeceğiz. Ancak bu olay, sadece Sergen ile çözülecek bir olay değil. Bonservis sorunun çözülmesini bekliyoruz” dedi.

       Oktay’ın durumu için de 22 Mayıs’ta FIFA’nın daveti üzerine Zürih’e gideceklerini de kaydeden Sümer, “Ancak olayın burada sonuçlanacağını sammıyorum. Bu futbolcunun durumu konusunda Siirt Jet-Pa Spor ile de görüşmemiz gerekecek. Çünkü, yurtdışından dönen futbolcular için yetkili olan, bu futbolcunun yurtdışına gitmeden önceki kulübü” diye konuştu.

       Sümer, kadrolarına dahil ettikleri 4 Brezilyalı oyuncunun Brezilya’da birinci ligde oynadıklarını yineleyerek, “Bilgisizce ve Trabzonspor düşmanlığı yapılarak, bu oyuncularla ilgili eleştirilerde bulunuyorlar. Trabzonspor’un çalışmalarını sabote etmek istiyorlar ve oyuncu kalitesi konusunda yanlış bilgiler aktarılıyor. Sözleşme imzaladığımız futbolcular, Brezilya’nın en kaliteli oyuncuları değil ancak Trabzonspor’a yararlı olabilecek oyuncular. Ayrıca Brezilya’ya bir kişi göndererek, bu oyunculara takıma uyumları sağlamaları için şimdiden Türkçe öğretmeye başladık” dedi.

       Trabzonspor, çarşamba günü 1984 doğumlu Nijeryalı futbolcu Austin’i Trabzon’a getirerek, bu futbolcu ile sözleşme imzalayacak.

       

DENİZLİSPOR MAÇI HAZIRLIKLARI

       Trabzonspor, Denizlispor ile 20 Mayıs Pazar günü kendi sahasında yapacağı lig maçının hazırlıklarına salı günü yaptığı çalışma ile başladı.

       Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nin yanındaki alandaki kros çalışmasına, Gaziantepspor maçında sakatlanan Osman ile hafif sakatlıkları bulunan Gökdeniz ve Metin katılmadı. Kulüp Doktoru Ahmet Çağlar, Osman’ın belindeki ağrılarının yürümesini engellediğini ve bu futbolcunun Denizlispor karşısında forma giyemeyeceğini belirtti.

       

Ntv

Özkan Sümer, “İki yerli oyuncuyu kadromuza dahil etmeyi planlıyoruz. Transferde talip olduğumuz oyunculara alternatif, oyuncu bakmıyoruz” ...