Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Susurlukçular temyiz yolunda

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 375
93
Susurlukçular temyiz yolunda

13 Şubat—  İstanbul 6 No‘lu DGM tarafından, “Cürüm işlemek amacıyla silahlı teşekkül oluşturmak ve bu teşekkülü yönetmek“...


İstanbul DGM‘ye, süre haklarının muhafazası için temyiz başvurusunda bulunan sanıklardan Sami Hoştan‘ın avukatı Hüsamettin Nişancı, temyiz gerekçesini ise mahkemenin gerekçeli kararını hazırlamasından sonra bildireceklerini söyledi. İstanbul 6 No‘lu DGM‘nin verdiği kararı da eleştiren avukat Nişancı, “(Ortada çete var) deniliyor, çetenin başı yok. Onları yargılayamadı. (Adalet herkese lazım) deniliyor, dosyalarını tefrik etti. Onları kim yargılayacaksa, bizi de onlar yargılamalı“ dedi.

        Ayhan Çarkın, Ercan Ersoy ve Abdülgani Kızılkaya‘nın avukatı Kemal Ökke de, temyiz başvurusunda bulunan avukatlar arasında yer aldı. Kararı eleştiren Ökke, mahkemenin adalet ölçülerine ve delil durumuna göre bir karar vermediğini öne sürdü. Kararda sanıklar arasında bir ayrım yapılmadığını, iddianamede gösterilen suç yerlerine bir kez dahi gitmeyen sanıkların da aynı cezayı aldığını iddia eden Ökke, “Kamuoyunu tatmine yönelik bir karardı“ diye konuştu. Temyiz başvurusu yapan Ali Fevzi Bir‘in avukatı Adnan Uçar da, hassas bir konu olduğunu ve gerekçeli kararı görmeden konuşmanın pek doğru olmayacağını belirterek, kararın kamuoyunun tepkisine dayandığını savundu.

        Haluk Kırcı‘nın avukatı Atalay Cebesoy ile Ayhan Çarkın‘ın avukatı Yadigar Gürbüz de, temyiz için İstanbul DGM‘ye dilekçe verdiklerini, temyiz gerekçesini ise mahkemenin gerekçeli kararını açıklamasından sonra belirleyeceklerini söylediler. İbrahim Şahin‘in avukatı Uğur Önder ile Mustafa Altınok‘un avukatı Erdinç Duman da, temyiz için bugün mahkemeye giderek başvuracaklarını bildirdiler. Bu arada, İstanbul 6 No‘lu DGM‘de dün yapılan karar duruşmasına rapor göndererek katılmayan sanıklardan Ali Fevzi Bir‘in, 11 Şubat Pazar günü gıda zehirlenmesi şüphesiyle Avrupa Florance Nightingale Hastanesi‘ne kaldırıldığı ve serum verilip bir süre müşahade altında tutulduktan sonra dün taburcu edildiği öğrenildi.

       

       

Ntv

13 Şubat—  İstanbul 6 No‘lu DGM tarafından, “Cürüm işlemek amacıyla silahlı teşekkül oluşturmak ve bu teşekkülü yönetmek“...