Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Trabzonsporda kongreye doğru

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 285
32
Trabzonsporda kongreye doğru

Trabzonspor kulübü eski başkanvekili Ayyıldız, “Özkan Sümer düşünmeden, hesabını kitabını yapmadan aday olmuştur” dedi....


Başkan adaylığını açıklayan Sümer’in hedeflerini ve mali kaynaklarını açıklamadığını dile getiren Ayyıldız, “Özkan Sümer, şu ana kadar hangi alanda başarı yakaladı? 6 ay öncesine kadar Mehmet Ali Yılmaz’ın maaşlı memuruydu. Takımda çalıştığı dönemde de futbolcuların dengesini bozdu. Takıma olumlu yönde hiçbir şey vermemiştir. Sümer’in, kulübü kimlerle ve nasıl yöneteceği meçhuldür, bilinmemektedir. Sümer, değil Trabzonspor’u, 30 kişiyi bile yönetemez” diye konuştu.

       Ayyıldız, “Bana göre, Sümer başkan olursa, Trabzonspor 6 ayda sıfır noktasına gelir. Özkan Sümer, futbolcuları paralı asker olarak görüyor. Hiçbir şekilde onlara özgürlük tanımıyor. Sümer’in gelip Mehmet Ali Yılmaz’dan özür dilemesi gerekiyor” dedi.

       

“SÜMER PİYONDUR”

       Ayyıldız, Sümer’in bir piyon olduğunu savunarak, “Bu kişinin arkasında Faruk Özak ve Ali Kemal Aktürk var. Özkan Sümer bunların piyonudur” dedi. Faruk Özak ve Ali Kemal Aktürk’ün aday olmaya cesaret edemediğini ve Sümer’i öne sürdüklerini savunan Ayyıldız, “Faruk Özak, zamanında başkan oldu, yapamadı. Sonra gelip Mehmet Ali Yılmaz’a bıraktı. Ali Kemal Aktürk ise sevilmeyen ve güvenilmeyen biridir. Herhalde Sümer’i temiz biri olarak gördükleri için bu kişiyi öne sürdüler. Bunlar Trabzonspor’u yönetemezler. Futbolcu bile alamazlar. Avrupa’da futbolcu alınırken, kulüpten teminat isteniyor. Mehmet Ali Yılmaz, bir telefonla bu işleri hallediyor. Bu 3 kişi bu tür işleri yapsınlar bakalım. Ayrıca bunlar yönetime gelsinler, 6 ay sonra birbirlerine düşerler.” dedi.

       

“YILMAZ’I SOĞUTMAMALIYIZ”

       Ayyıldız, Mehmet Ali Yılmaz’ın maddi ve manevi anlamda kendisini Trabzonspor’a adadığını, Yılmaz’ı kulüpten soğutmamaları gerektiğini söyledi. Sümer’in adaylıktan çekilmesi gerektiğini kaydeden Ayyıldız, “Mehmet Ali Yılmaz’ı küstürürsek, Trabzonspor’a büyük zarar veririz. Eğer bazı önünü göremeyen insanlar tarafından gücendirilirse, bir daha geri dönmez. Şu ana kadar da yanlışlarımız olmasına rağmen, Mehmet Ali Yılmaz başarılı olmuştur. Yılmaz, ancak kulübü yönetecek güvenilir biri olursa adaylığını koymayacaktır. Şahsen ben yeniden aday olmasını bekliyorum” diye konuştu.

       

ULUSOY’DAN YALANLAMA

       Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Trabzonspor Kulübü’nün yaklaşan kongresi öncesi bordo-mavili kulübün başkanlığına adaylığını koyan Özkan Sümer’i, kendisinin adaylığa teşvik ettiği ve desteklediği yönündeki haberleri yalanladı. Haluk Ulusoy, yaptığı yazılı açıklamada, “Bu tür iddiaların hem şahsım, hem de başkanlığını yapmış olduğum Futbol Federasyonu’nu rencide ettiği ve ciddi bir kurum olan Futbol Federasyonu’nun tarafsız yönetim anlayışına gölge düşürdüğü aşikardır” dedi.

       Mehmet Ali Yılmaz’ın, Türk futbolu ve Trabzonspor Kulübü’ne katkılarının inkar edilemeyeceğini kaydeden Ulusoy, açıklamasında daha sonra şu görüşlere yer verdi: “Kendisiyle yıllara dayanan bir dostluğumuz, spor yöneticiliği dayanışmamız ve ağabey-kardeş ilişkimiz mevcuttur. İnanıyorum ki, sayın Yılmaz’ın futbolumuza hizmetleri ve katkıları bundan böyle de devam edecek ve futbol tarihimizde şükranla anılacaktır. Şahsım ve Futbol Federasyonu yönetimi, bütün kulüp başkanlarımızla olan dostane ilişkilerini ve işbirliğini, bundan böyle de aynı anlayışla devam ettirecektir.” Öte yandan Ulusoy, Türk milletinin ve spor camiasının Ramazan Bayramı ile Yeni Yılı’nı kutladı.

Ntv

Trabzonspor kulübü eski başkanvekili Ayyıldız, “Özkan Sümer düşünmeden, hesabını kitabını yapmadan aday olmuştur” dedi....