Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Tünel kurbanlarına DNA testi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 219
28
Tünel kurbanlarına DNA testi

13 Kasım—  Kimlik tespiti için DNA analizi yapacak olan adli tıp uzmanları, tünel içinde 1500 dereceye çıkan ısı nedeniyle, teleferiğin met...
       Kurbanların tümünün kimliklerinin belirlenmesinin haftalar, belki de aylar alabileceğini belirten uzmanlar, geçtiğimiz yıl yine Avusturya’daki Tauern tünelinde 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangından yeterince deneyim kazandıklarını ve yüksek ısıdan kalan kalıntıların iki olayda da çok büyük benzerlik gösterdiğini söyledi.

       Tam olarak kesinlik kazanmamakla birlikte faciada ölenler arasında 92 Avusturya, 37 Alman, 10 Japon, 8 Amerikan, 4 Sloven, 2 Hollanda ile, birer de Çek Cumhuriyeti ve İngiltere vatandaşı bulunuyor. 4 kişinin uyruğu henüz beli değil.

       

       Yalnız 12 yolcunun kurtulduğu facianın nedeni ise henüz belirlenemedi. Raylı teleferiğin iki ay önce bakımdan geçtiğini belirten işletme yetkilileri, teknik arıza olasılığını kabul etmiyor, ancak araştırma ekipleri bu neden üzerinde de titizlikle duruyor.

       Daha önce sözü edilen, teleferikteki Gençlerin, Snowboard şenliği için taşıdıkları maytapların alev almış olma olasılığı ise hemen tümüyle ortadan kalktı. Zira, şenliğin dağın zirvesinde değil, vadide planlandığını açıklandı.

       Faciada yaşamını yitiren 92 Avusturyalı’dan 32’si ise grup tatiline çıkan Wels kasabası Belediye memurları. Aynı kasabadan 13 kişilik bir grubun, 1983 yılında İstanbul’daki bir otel yangınında yaşamını yitirmiş olması ise, Wels sakinlerinin hüznüne hüzün kattı.

       Yangında ölenler arasındaki en ünlü isim; geçen yıl İsviçre’nin Meiringen kentinde serbest stil dünya şampiyonluğunu kazanan, ve kazada anne ve babasıyla birlikte can veren Alman kayakçı Sandra Schmitt.

Ntv

13 Kasım—  Kimlik tespiti için DNA analizi yapacak olan adli tıp uzmanları, tünel içinde 1500 dereceye çıkan ısı nedeniyle, teleferiğin met...