Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Türkler SMSi çok sevdi

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 372
78
Türkler SMSi çok sevdi

IBS araştırmasına göre Türk internet kullanıcılarının yüzde 43,5’i cepli mesaj servisinden yararlanıyor...


IBS Son Kullanıcılar Araştırması’nın geçtiğimiz Aralık ayında tamamlanan ikinci çalışmasına göre, Türkiye’deki İnternet kullanıcılarının WAP hizmetlerini kullanma oranı azaldı. Mayıs 2000’de yapılan araştırmada, İnternet kullanıcılarının % 35,4’ü WAP servislerini kullanmak istediklerini belirtirken, bu oran son araştırmada % 34,5’e düştü.

       IBS Araştırma ve Danışmanlık tarafından yılda üç defa tekrarlanan bu araştırmada, Türkiye’deki son ve kurumsal kullanıcılar ile sektör liderlerinin görüşleri analiz ediliyor. Buna göre, WAP hizmetlerini önümüzdeki 6 ay içinde kullanmayı düşünmeyen İnternet kullanıcıları, % 64,6 gibi yüksek bir oranla, Avrupa ve ABD’de olduğu gibi ülkemizde de WAP’a ilgi gösterilmediğini kanıtlıyor. Özellikle bankaların geniş kapsamlı reklam ve promosyon çalışmalarına rağmen WAP hizmetlerinin kullanımının bu derece düşük olması dikkat çekiyor.

       IBS araştırmasından alınan başka bir ilginç sonuç, bir e-posta geldiğinde cep telefonuna mesaj geçilerek kişinin uyarılmasını sağlayan servise talebin arttığını gösteriyor. Bu tür cep telefonu mesaj servislerini kullanmak isteyen kullanıcıların oranının, geçen araştırmada % 34,3 iken son araştırmada % 43,5’e yükseldiği görülüyor.

Ntv

IBS araştırmasına göre Türk internet kullanıcılarının yüzde 43,5’i cepli mesaj servisinden yararlanıyor...