Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Viking Kağıt iddialı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 327
63
Viking Kağıt iddialı

Türkiye’nin ilk kağıt fabrikası niteliğindeki Viking Kağıt, 2001 yılında dolar bazında yüzde 4 büyümeyi hedefliyor....


Açıklamada, şirketin, geçen yıl kağıt pazarında yüzde 11.5’lik bir pazar payı elde ettiğine işaret edilerek, şöyle denildi: “Viking, 2000 yılında dolar bazında yüzde 37’lük bir büyüme gerçekleştirdi. 2001 yılı sonunda en az geçen yıl kadar büyüme hedefleniyor. Viking kağıt, özellikle temizlik kağıdı pazarındaki varlığını her yıl arttırarak hissettirmektedir.”

       Viking Kağıt’ın, otel, motel ve tatil köyü gibi turistik tesisler ile kamu ve özel kuruluşların, hastane, okul ve tüm toplu tüketim noktalarının ihtiyaçlarına dönük ürünleri üretim portföyünde bulundurduğu kaydedildi. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

       “Temizlik kağıdındaki bayi sayısını 70’e yükselten Viking, yeni noktalara, kanallara ulaşma yolunda çalışmalar yapmakta ve yeni bayilikler tesis etmektedir. 2001 yılında piyasaya sunulacak yeni ürünlerle, tüketicinin günlük hayatını kolaylaştırmak ve kağıt kullanımının artırılması amaçlanmaktadır. Mendil, ıslak mendil, naylon poşetlerde sunulacak pop-up mendiller ise, bu yıl içinde portföye katılması hedeflenen ürünler arasında yer alıyor.”

Ntv

Türkiye’nin ilk kağıt fabrikası niteliğindeki Viking Kağıt, 2001 yılında dolar bazında yüzde 4 büyümeyi hedefliyor....