Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Xeroxtan çalışanlara enflasyon zammı

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 312
36
Xeroxtan çalışanlara enflasyon zammı

Xerox Türkiye, yaşanan ekonomik kriz nedeni ile çalışanlarına Nisan 2001’de üç aylık enflasyon oranı tutarında ara zam yapma kararı aldı....


Yıllık olağan inceleme gezisi için Türkiye’de bulunan Xerox MIERA (Ortadoğu, Hindistan, Avrasya, Rusya ve Afrika) Bölümü Başkanı Richard Adamo’nun da katıldığı toplantıda, Xerox Türkiye’nin 2001 yılı hedefleri ve Türkiye’nin yaşadığı ekonomik kriz değerlendirildi. Toplantı ile ilgili bir açıklama yapan Xerox MIERA Bölümü Başkanı Richard Adamo, “Sıkıntılı dönemlerde firmaların yapmaları gereken ilk şey çalışanlarına sahip çıkmak ve onların morallerini yüksek tutmaktır çünkü kriz anında ve sonrasında çalışanların verimliliklerine çok ihtiyaçları olacaktır” dedi. Richard Adamo, “Türkiye’yi yıllardır takip ettiğini ve Türkiye’nin bundan öncede birçok ekonomik kriz yaşadığını ama hepsinden de başarı ile sıyrıldığını” söyledi. Richard Adamo ayrıca, “Xerox, bügüne kadar Türkiye’ye 100 milyon dolara yakın bir yatırım yaptı ve yatırımlarına da devam edecek, herhangi bir küçülme veya Türkiye’den çekilme gibi bir düşüncemiz yok, aksine Türkiye’yi ciddi bir gelişme potansiyeline sahip bir ülke olarak görüyoruz” dedi.

       Xerox Türkiye Genel Müdürü George Nikolov ise konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; şirketlerin ekonomik kriz dönemlerinde bile kârlı olmak istediklerini ve bu nedenle küçülmeye çalıştıklarını söyledi. Kriz dönemlerinin küçülmeden, yeni yatırımlara hazırlık yapılan bir dönem olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Nikolov, çalışanlarımızın üstün performansı ile geçen sene dolar bazında %52 büyüdüklerini vurgulayarak, bu başarıyı gösteren kişileri olumsuz bir durumda gözardı etmek, hakkaniyetle bağdaşmaz ve aynı zamanda hizmet verdiğimiz müşterilerimize vaad ettiğimiz hizmetleri yerine getirmemize de engel olur dedi. George Nikolov, sene başında saptadığımız büyüme hedeflerini değiştirmeden devam ettireceklerini, zorlukları durarak değil daha çok çalışarak aşacaklarını söyledi.

       Yüzyıla yakın tarihi ile dünyanın en eski firmalarından biri olan Xerox; Türkiye’de 1989 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Dünyanın 133 ülkesinde 80 binin üzerinde çalışanı olan Xerox’un dünya ölçeğindeki toplam cirosu da yaklaşık 22 milyar dolar.

Ntv

Xerox Türkiye, yaşanan ekonomik kriz nedeni ile çalışanlarına Nisan 2001’de üç aylık enflasyon oranı tutarında ara zam yapma kararı aldı....