Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Yılmaz: IMF ile sorun hafta başına çözülür

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 446
81
Yılmaz: IMF ile sorun hafta başına çözülür

6 Haziran —  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, IMF’nin vereceği kredilerin ikinci diliminin serbest bırakılmasını is...


Yılmaz, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Tayfun Uras ve İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan’ı makamlarında ziyaret etti. Mesut Yılmaz, İskenderun Belediyesi’nde yaptığı açıklamada, hükümetin IMF ile yaptığı görüşmelerdeki taahhütlerinin tamamını yerine getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

       

“SIRA IMF’DE”

       “Türkiye taahhütlerini yerine getirmiştir. IMF’nin de taahhütlerini yerine getirmesini bekliyoruz. IMF’nin vereceği kredinin ikinci dilimini serbest bırakmasını istiyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki günlerde mutabakat sağlanacaktır. Önümüzdeki hafta başında şu an yaşanan özellikle döviz piyasasındaki dalgalanmaların önüne geçileceğine inanıyorum.”

       

“IRAK AMBARGOSU KALDIRILMALI”

       Yılmaz, Türkiye’nin en önemli limanlarından birinin İskenderun’da bulunduğunu ve modern tesislere sahip olduğunu, ancak Irak’a uygulanan ambargo nedeniyle büyük ölçüde atıl duruma düştüğüne işaret etti. “İskenderun, Körfez Savaşı öncesinde altın dönemini yaşamıştı” diyen Yılmaz, daha sonra ise uygulanan ambargo nedeniyle ülke ekonomisinin olduğu kadar bölgenin de olumsuz etkilendiğini söyledi.

       İskenderun’un ambargo nedeniyle yaşadığı sıkıntının uluslararası konjonktürden kaynaklandığını ifade eden Yılmaz, “Irak’a uygulanan ambargonun bir an önce kaldırılması ve ülkemizin uğradığı zararın giderilmesini istiyoruz. Umarım bu bir an önce gerçekleşir. Elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

       

Ntv

6 Haziran —  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, IMF’nin vereceği kredilerin ikinci diliminin serbest bırakılmasını is...