Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Yılmaz: Şu an başka müdahale yok

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 122
12
Yılmaz: Şu an başka müdahale yok

ANAP lideri ve Başbakan Yardımcısı Yılmaz Afganistan’ın ardından başka bir ülkeye operasyon düzenlenmesinin şu anda söz konusu olmadığını söyled...


Mesut Yılmaz daha sonra basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Yılmaz, hükümet ortakları olarak 5 yıllık süreyi doldurmayı hedeflediklerini anlattı ve 2004 nisanına kadar gündemlerinde seçim olmadığını tekrarladı.

       ANAP’tan istifaları da değerlendiren Yılmaz bu gelişmelerin ANAP’ın olumsuz yönde etkilemeyeceğini, aksine partide safların daha da sıklaşağı görüşünü savundu.

       Mesut Yılmaz Amerika’nın Afganistan operasyonunun şimdilik bu ülke ile sınırlı kalacağını, ancak başka bir ülkenin de terörle bağlantısı tescil edilirse, böyle bir harekete girişilebileceğini ifade etti.

       2002 yılı hedefleri için kaynak sıkıntısı bulunduğunu belirten Yılmaz, Türkiye’nin dışardan yalnız bırakılmayacağı kanusunda da olumlu sinyaller alındığın söyledi. Başbakan Yardımcısı Yılmaz, 2004 Nisan ayına kadar hükümetin gündeminde seçim olmadığını da yineledi.

       

CUMHURİYET ARITMA TESİSİ

       Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Melen Sistemi kapsamında temeli atılan Cumhuriyet Arıtma Tesisi’nin dünyanın en büyük arıtma tesislerinden biri olduğunu belirterek, “2004 yılında bu sistem hizmete girdiği zaman sadece İstanbul’un Anadolu Yakası’nın değil, Avrupa Yakası’nın ihtiyacı da buradan karşılanacak” dedi.

       Yılmaz, dünyanın en önemli şehirlerinden olan İstanbul’un, sadece Türkiye’nin 81 ilinden insanların değil Balkanlar’dan Kafkasya’ya kadar çok geniş coğrafyaya dağılmış olan bütün Türklerin birarada yaşadığı örnek bir kent olduğunu söyledi.

       

Ntv

ANAP lideri ve Başbakan Yardımcısı Yılmaz Afganistan’ın ardından başka bir ülkeye operasyon düzenlenmesinin şu anda söz konusu olmadığını söyled...