Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Yurtta bayram önlemleri

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 157
31
Yurtta bayram önlemleri

...
GİRESUN

       Giresun Valisi Ali Haydar Öner, Jandarma Alay Komutanı Albay Aydın Baçık ve Emniyet Müdür Vekili Mustafa Kabaoğlu ile birlikte, sahil ilçelerinde oluşturulan noktalarda denetim yaparak, kusurlu bulunan sürücüleri uyardı. Vali Öner, sürücülere, hatalarını video kameradan izleterek nasihatta bulundu. Vali Öner, her bayram arifesinde karayollarının kan gölüne döndüğünü belirterek şöyle konuştu:

       “Trafiğin yoğun olduğu karayollarında her saat kaza olmaması, yapılan bu hatalar karşısında bence bir mucize. Bu nedenle kontrol ve denetimlerimizi artırdık. Trafik polislerimiz ve jandarma trafik timleri görevlerinin başında. Nokta denetimlerinin etkili olmadığını gördük. Bundan sonra seyir halindeki denetimlere daha ağırlık vereceğiz. Kontrol ve denetimler bayramda da devam edecek.”

       

KOCAELİ

       Kocaeli protokolü, yarın İzmit Devlet Hastanesi, çocuk yetiştirme yurdu, huzurevi, cezaevi ve SSK İzmit Hastanesi’ni ziyaretten sonra 12.30-13.30 saatleri arasında polisevinde bayramlaşacak.

       Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, bayram süresince asayişi ilgilendiren konularda 155 Polis İmdat, (0.262) 229 55 55, 229 66 66 ve 312 48 82, trafikle ilgili sorunlarda 154 Alo Trafik ve 321 13 53 numaralı telefonlar ile 24 saat süreyle hizmet verecek. Şehiriçi ulaşımın ücretsiz olacağı kentte, Büyükşehir Belediyesi de Zabıta, Mezarlıklar ve Mecralar Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla, 24 saat süreyle hizmet verilmesini sağlayacak.

       

SAKARYA

       Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada, vatandaşların sağlık, cenaze, trafik, telefon, belediye, elektrik, gibi her türlü ihtiyacının nöbetçi ekipler tarafından karşılanacağı belirtilerek, vilayet merkezindeki (0.264) 278 25 31 ve 278 06 92 numaralı telefonların hizmete açık tutulacağı kaydedildi. Emniyet Müdürlüğü’nün 155 Polis İmdat ve 154 Alo Trafik hatlarının dışında 241 54 00, Jandarma’nın da 156 numaralı telefonda hizmet başında olacağı belirtildi.

       

ADAPAZARI

       Adapazarı Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı önlemler doğrultusunda da, bayram süresince normal şehiriçi ulaşımı ile bayram namazı sonrası mezarlık ve camilere gerçekleştirilecek ziyaretler ücretsiz olacak.

       

BURSA

       Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların güvenli ve huzurlu bir ortamda yılbaşını karşılamaları için bazı önlemler aldı. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü’nce yılbaşı gecesi saat 24.00’e kadar normal seferler sürdürülecek. Ayrıca yolcu yoğunluğu olan güzergahlarda da 24.00-01.00 saatleri arasında ek seferler düzenlenecek. Açıklamada, Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan nöbetçi ekiplerin, kar yağışı ihtimaline karşı, çalışmalarını aralıksız sürdürecekleri de bildirildi.

       Bursa’da yılbaşı gecesi, vatandaşlar belediye hizmetlerine ilişkin şikayetlerini şu telefon numaralarına bildirebilecek:

       BUSKİ Genel Müdürlüğü : 185-233 39 70, Otobüs İşletmesi : 250 09 72-250 42 04, Terminal Zabıta Karakolu : 261 52 40, Mezarlıklur Şube Müdürlüğü : 224 29 96, Alo Belediye : 153, Hizmet Masası : 225 18 09.

       

ÇANAKKALE

       Çanakkale Valisi Süleyman Kamçı, vatandaşların huzur ve güven ortamı içinde bayram tatili ve yılbaşını geçirmeleri için il çapında gereken tedbirlerin alındığını söyledi. Vali Kamçı, Çanakkale’de bayramlaşmanın, yarın Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapılacağını bildirdi.

       

ZONGULDAK

       Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, yaptığı açıklamada, bayramın birinci günü mezarlıklara gideceklerin, belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanabileceklerini söyledi.

       

KÜTAHYA

       Kütahya Belediye Başkanı Süleyman Canan, Ramazan Bayramı süresince, belediye halk otobüslerinin ücretsiz yolcu taşıyacağını söyledi. Başkan Canan, yaptığı açıklamada, Kütahyalılardan, sürücülerin kendilerinden ücret talep etmeleri halinde belediyeyi aramalarını istedi.

       

OSMANİYE

       Osmaniye Belediye Başkanı Memili Kırıkkanat, Toprakkale yolu üzerinde bulunan şehir mezarlığına düzenledikleri ücretsiz otobüs seferinin bayram süresince devam edeceğini bildirdi. Kırıkkanat, ücretsiz seferlerden faydalanmak isteyenlerin, kent merkezindeki Büyük Camii yanında toplanması gerektiğini belirterek, “Otobüslerimiz sabah saat 07.30’dan akşam saatlerine kadar halkın hizmetinde olacak” dedi.

       

LÜLEBURGAZ

       Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, halkın Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmesi için tüm önlemlerin alındığını belirterek, “Bayram süresince zabıta, su arıza ve temizlik işlerimiz 24 saat hizmetlerini sürdürecek. Belediye otobüslerimiz de ücretsiz taşıma yapacaklar. Halkımız, şikayetlerini Alo Zabıta 153 telefon hattından bildirebilir” diye konuştu.

       

Ntv

...