Trendun: Profesyonel Hizmet Kaynağı ...

Zorlu: ABD operasyonu tekstilde Türkiyenin işine yarayacak

Güncel Durum : Aktif | Kayıtlı Firma Sayısı : 341
58
Zorlu: ABD operasyonu tekstilde Türkiyenin işine yarayacak

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Afganistan operasyonunun ardından dünyanın bu bölgeden yaptığı tekstil ithalatının Türkiye...


Türkiye’nin ABD operasyonundan karlı çıkacağını iddia eden Ahmet Nazif Zorlu, “Ama biz beleşe konmak istemeyelim. Şu anda rüzgar bizden tarafa dönmeye başladı ama bu rüzgarı da korkutmamamız lazım” dedi.

        Ahmet Nazif Zorlu, ABD’deki terör saldırılarından sonra ihracat pazarlarında bir daralma beklendiğini ve bunun kendilerini nasıl etkileyeceği sorusuna, “Bugün (iki dönüm bostan, yan gel Osman) diye yatarsak bir yere varamayız. Bugün holdingimizden en az yurtdışında pazarlama ile ilgili 20 kişi var. Kapı kapı dolaşıyorlar. Çinliye, Japona, Amerikalıya bakın pazarlamada çalışanlar yılın 300 günü dünya genelinde pazarlama yaparken, bunlara alışmamız lazım” diye konuştu.

       

“KAYNAK IMF’DEN GELECEK”

       Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu dış kaynağı IMF’den alacağına inandığını da kaydeden Zorlu, “Bence Türkiye’ye yardım edilecektir. 11 Eylül’den sonra yeni bir ortam oluşmuştur. Ancak herkesin sabırlı olması lazım” dedi.

        Herşeyi devletten, hükümetlerden beklemek yerine Türk halkı olarak bazı şeylere inanmamız gerektiğini vurgulayan Zorlu, “Geçmişe baktığımız zaman fert başına milli gelirimiz 3 bin dolardı, İsviçre’nin 36 bin dolar. Ama biz İsviçre vatandaşından daha lüks bir hayat yaşadık” diye konuştu.

       

“SORULANLAR AŞILACAK”

        Şimdi ekonomiden kendisinin de sokaktaki vatandaşın da köylünün ve memurun da rahatsız olduğunu dile getiren Zorlu, “Ama geriye dönelim de arkamıza bakalım nasıl bir hayat yaşadık, nasıl bir harcama yaptık? Herkes ayağını yorganına göre uzatmadı, neticesinde bu oldu. Bundan sonra kendimizi düzene vereceğiz. Türkiye büyük bir ülke, ben inanıyorum bu aşılacaktır, aşılmaması için bir neden yok” dedi. “Bir güven sorunu yaşanıyor bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna da Zorlu, güvenin ülke olarak, halk olarak birlikte sağlanması gerektiğini vurguladı.

       

“HÜKÜMET’İN GÜVEN SAĞLAMASI LAZIM”

        Zorlu, “Ben bir siyasetçi değilim ama bugün baktığınız vakit de güven sarsıldı. 70 senedir çıkmayan yasalar çıktı ama bunlar yine göze batmıyor. Niye? Güven sarsıldı. O güveni hükümetin sağlaması lazım. O onların bileceği iş. Ben de buradan sesleniyorum (Güveni sağlasınlar)” dedi.

       

Ntv

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Afganistan operasyonunun ardından dünyanın bu bölgeden yaptığı tekstil ithalatının Türkiye...